سرخط خبرها
خانه / علم و فناوری / درمان آلزایمر و پارکینسون با جراحی مافوق صوت – اخبار موبایل و قیمت گوشی

درمان آلزایمر و پارکینسون با جراحی مافوق صوت – اخبار موبایل و قیمت گوشی

خبرگزاری مهر: ایجاد شکاف در مغز انسان برای انجام اعمال جراحی مافوق صوت یکی از مهم ترین چالش های دنیای پزشکی است که حالا با اختراع یک ماده شفاف برطرف شده است
با اختراع این ماده شیشه ای می توان شکافی عمیق در مغز ایجاد و از ماده یاد شده برای پر کردن شکاف یادشده استفاده کرد. ماده مذکور می تواند امواج مافوق صوت را تا عمق مغز هدایت کند و آنها را به مقصد برساند.

جراحی مافوق صوت مغز بلیط کیش یکی از جدیدترین روش های جراحی برای درمان بیماری هایی مانند آلزایمر و پارکینسون است و از آن می توان برای نابودی سلول های سرطانی، از بین بردن لخته های خونی عامل سکته مغزی و حتی احیای افرادی که به اغما رفته اند هم استفاده کرد.

ماده شفاف یاد شده که تلاش برای تولید آن از چهار سال قبل آغاز شده، از یک سرامیک بی نظیر سازگار با محیط زیست ساخته شده که در دندان پزشکی هم کاربرد دارد و از استحکام تعمیرات گوشی فوق العاده ای برخوردار است. البته هنوز تا استفاده از این ماده در اتاق های جراحی راه نسبتا درازی در پیش است.

خبرگزاری مهر: ایجاد شکاف در مغز انسان برای انجام اعمال جراحی مافوق صوت یکی از مهم ترین چالش های دنیای پزشکی است که حالا با اختراع یک ماده شفاف برطرف شده است.

\r\n

 ساخت پنجره شیشه ای برای مغز/ درمان آلزایمر و پارکینسونشکافت سر برای جراحی

\r\n
به تور ارزان پکن نقل از دیجیتال ترندز، محققان آمریکایی و مکزیکی با همکاری یکدیگر توانسته اند با اختراع این ماده خاص پنجره ای شیشه ای در مغز انسان ها به وجود آورند و با شکافتن سر افراد و گنجاندن ماده یاد شده در سر افراد جراحی های مافوق صوت مغزی را ممکن کنند.
اما تور قشم نوروز 97 چالش مهم این عمل جراحی ضرورت هدایت امواج مافوق صوت به عمق مغز انسان و تا درون سلول های مغزی است. با توجه به ضخامت ۲ تا ۸ میلیمتری مغز انسان و چگالی بالای استخوان های محافظ مغز نفوذ امواج صوتی به درون آن کار بسیار دشواری است و این امواج تا قبل از رسیدن به مغز جذب جمجمه می شوند.

درباره ی back118

همچنین ببینید

استارکرفت ۲ رایگان شد + واکنش مونتلا به برکناری از میلان – اخبار موبایل و قیمت گوشی

مجله دیجی کالا – امیرحسین میرزایی: قسمت اول سه گانه‌ی «استارکرفت ۲» یعنی بازی StarCraft …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *