سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / ماجراجویی جدید ماسک؛ Boring Company می خواهد چه کار کند؟ – دیجیاتو – اخبار موبایل و قیمت گوشی

ماجراجویی جدید ماسک؛ Boring Company می خواهد چه کار کند؟ – دیجیاتو – اخبار موبایل و قیمت گوشی

مثل داستان فیلم های جیمز باند است: یک میلیاردر کاریزماتیک می خواهد شبکه ای از تونل های پیشرفته را در زیر شهرهای آمریکا بسازد و دشمنانش را از این طریق نابود سازد
جانشین شهردار هاوتورن، حیدر عواد پیش از گوش دادن به صحبت های نماینده ماسک گفت: «اگرچه ما در مورد این پروژه نوآورانه بسیار هیجان زده هستیم، ولی می خواهیم تور زمینی تبریز به عنوان شورای شهری که انتخاب شده تا رویه قانونی را دنبال کند، از این مسئله مطمئن شویم.»

\r\n

\r\n
رانندگان لس آنجلسی سالانه ۱۰۰ ساعت را در ترافیک کشنده خیابان های شهرشان می گذرانند و ماسک می خواهد این را همه بدانند. او که هیچگاه یک کاری را به طریق ساده اش انجام نداده، معتقد است بهترین قیمت تور مراکش راه مقابله با این ترافیک، ساختن شبکه ای زیر زمینی است. ساختن شبکه ای که حتی تا ۳۰ لایه عمق دارد.

\r\n
مثل داستان فیلم های جیمز باند است: یک میلیاردر کاریزماتیک می خواهد شبکه ای از تونل های پیشرفته را در زیر شهرهای آمریکا بسازد و دشمنانش را از این طریق نابود سازد. اما خب این داستان یک فیلم جریان ساز تابستانی نیست. این آخرین ایده بزرگ ایلان ماسک است (دشمن ماسک اما ترافیک است).

\r\n
نباید قیمت تور چین فراموش کرد که در عمق زمین چه چیزهایی ممکن است وجود داشته باشد. لوله های آب، گاز، کابل های پرفشار برق، فاضلاب، خطوط تلفن و فیبر نوری و… همگی در زیر زمین قرار دارند. بورینگ کمپانی با ۱۹ سازمان که در این مسیر خطوط خود را دارد تماس گرفته و مسئله را مطرح کرده. تصور کنید یک مرتبه آب آشامیدنی شهر با فاضلاب ترکیب شود یا برق یک ناحیه برای چند روز قطع شود. همین ها کافی است تا کار بورینگ کمپانی شروع تور ارزان پاتایا نشده تمام شود.

\r\n
اما با این حال نه ماسک و نه بورینگ کمپانی کار عجیب غریبی انجام نمی دهند. هورتون می گوید ماشین حفاری ما قبلا آزمون پس داده و پیشتر در کالیفرنیا حفاری کرده است و همه چیز شبیه به قبل بوده. او با تاکید می گوید: «ما قرار نیست چرخ را دوباره با آن اختراع کنیم.»

\r\n
فقط می دانیم که شرکت جدید ماسک با اسم فوق العاده خلاقانه اش یعنی Boring Company قرار است این کار را انجام دهد، باقی اش اصلا تور کیش نوروز 97 مشخص نیست، در حدی که احتمالا خود ماسک هم نمی داند.

\r\n
ماسک می گوید راه رسیدن به این ها، ساخت تونل است و برای ساخت تونل نیز باید سرعت و بهره وری و هزینه ساخت حفره های بزرگ را کم کنیم. البته که او مثل همیشه نسبت به موضوع خوش بین است. وی در سخنرانی تد خود گفت: «کاملا دشوار است که تونل ها را به حالت عادی حفر کنیم. من فکر می کنم باید حداقل ده برابر در هزینه های حفر هر مایل تونل صرفه جویی کنیم.»

\r\n
اما قیمت تور آنتالیا هاوتورن هیجان زده است عضو ارشد شورای این شهر می گوید: «شما به سراغ خلاقیتی رفته اید که پیش از این تا به حال اتفاق نیافتاده بود.»

\r\n
«ما هیچ ایده ای نداریم که داریم چه کاری می کنیم» احتمالا جمله مناسبی برای اطمینان بخشیدن به کسانی که توسعه شهر را به دست دارند نیست چه رسد به نماینده های شهر هاوتورن. هاوتورن یکی از شهرهای حوالی لس آنجلس است که اسپیس اکس در آن واقع شده و اولین حفاری تور ارزان اسپانیا بورینگ کمپانی نیز در این شهر قرار است انجام شود.

\r\n
اگرچه شورای شهر بسیار هیجان زده به نظر می رسد اما شروطی را برای ادامه روند طراحی مطرح کرده است: «ما می دانیم که شما دوست دارید سریع حرکت کنید. ما دوست داریم با اطمینان پیش برویم و بدانیم که همه چیز به شیوه و راه درستش انجام می شود.»

\r\n

بعد از این چه؟

\r\n
حفر این تونل اما به بورینگ کمپانی کمک خواهد کرد تا آن ها بتوانند توانایی تور خارجی های ماشین را متوجه شده و راه هایی برای پیشرفت آن پیدا کنند. هورتون همچنین به اعضای شورا گفت پروسه تونل زنی که حدودا ۸ ماه طول می کشد، می تواند ثابت کند آن ها قادر هستند پروژه های تونل زنی امن، مورد اطمینان و کم هزینه نسبت به شیوه های سنتی را اجرا کنند.

\r\n

چطور آن را می سازند؟

\r\n
بورینگ کمپانی قصد دارد تا تونلی آزمایشی در عمق ۶ الی ۷ متری زمین به طول ۳ کیلومتر بسازد. هدف این است که عرض تعمیرات تخصصی لپ تاپ آن ۳.۵ متر یا به اندازه یک لاین استاندارد بزرگراهی باشد. برت هورتون، مدیر ارشد بخش ساخت و ساز اسپیس اکس می گوید نیازی نیست این مسیر عریض تر باشد چون درون تونل ها نیازی به شانه راه نیست.

\r\n
ماسک می خواهد دو مایل فراتر از ناحیه ای که در اختیار اسپیس اکس قرار دارد حفاری کند و از همین جهت شورای شهر هاوتورن از ماسک توضیحاتی خواست. برای ارائه توضیحات بیشتر، ماسک نایبی از سوی بورینگ کمپانی فرستاد تور زمینی کرمان تا در شورای شهر سخنانش را ارائه دهد.

\r\n

\r\n

برای اینکه چنین اتفاقی رخ دهد، ماسک یک ماشین حفاری در ماه می خریداری کرد و پس از بازسازی به آن اسم گودو را داد. اما او منتظر کسی نمی ماند.

\r\n

خب، این تونل چیست؟

\r\n

هورتون تور کرمان هوایی چندین دقیقه وقت گذاشت تا بگوید که بورینگ کمپانی در تلاش است همه این راهکارهای امنیتی را پیش از شروع حفاری به کار گیرد: «ما می خواهیم این تونل ها به شکل مسخره ای امن باشند. من می خواهم قادر باشم که دست بچه های ۳ و ۵ ساله ام را بگیرد و تونل را به آن ها نشان دهم.»

\r\n
با این حال، بورینگ کمپانی تاکید دارد که تست تونل آن ها برای استفاده انسانی نیست و فقط و فقط به منظور اثبات کارکرد درست قیمت تور فرانسه آن است تا در آینده بتوانند آن را اجرا کنند. پس قرار نیست هیچ تاثیری روی جامعه بگذارد، قرار نیست انضباط شهری را تحت تاثیر قرار دهد یا هیچ کار خاصی نمی کند جز اثبات طرح ماسک برای حفاری کم هزینه.

\r\n
اما خب پیش از اینکه بورینگ کمپانی بتواند حفره هایش را در زمین ایجاد کند، باید از دل بوروکراسی و ادارات دولتی حفره ای به بیرون بزند.

\r\n
برای مسیرهای کوتاه، ماسک تصور می کند که ماشین سوار بر یک تور لحظه آخری شیراز آسانسور می شود و به زیر زمین می رود، سپس روی اسکیت های الکتریکی حرکتی ثابت روی ریل با سرعت ۲۰۰ کیلیومتر بر ساعت خواهد داشت. اما برای سفرهای طولانی تر (مثل نیویورک تا واشنگتن)، بورینگ کمپانی می خواهد تونل هایش را به فناوری هایپرلوپ مجهز سازد.

\r\n
او در ماه فوریه پیرامون فعالیت شرکت خود گفت: «ما تازه داریم سر در می آوریم که برای بالا بردن سرعت تونل سازی باید چه کاری کنیم، فکر می کنم چیزی قیمت بلیط هوایی بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ درصد سریع تر.» ماسک با صداقت کامل می گوید: «ما هیچ ایده ای نداریم که داریم چه کاری می کنیم، می خواهم رک بگویم.»

\r\n

\r\n

\r\n
سازمان ایمنی و بهداشت شغلی کالیفرنیا اجازه حفاری در محدوده شهری و خارج تور تایلند نوروز 97 از ملک اسپیس اکس را داده اما گویا تا شورای شهر آن را تصویب نکند قرار نیست پروسه ادامه یابد.

\r\n
اگر نمی دانید هایپرلوپ دقیقا چیست، در واقع نام یک فناوری جدید مطرح شده توسط ماسک است که می تواند انسان ها و بارها را در تونل هایی با فشار هوای خاص تا سرعت ۱۱۲۵ کیلومتر در ساعت حرکت دهد.

\r\n
اگرچه اعضای شورای شهر در این جلسه ۴۲ دقیقه ای واقعا هیجان زده شده بودند ولی متوجه شدیم که شرکت حفاری ایلان تور ارزان ارمنستان ماسک باید زیرساخت های بسیاری را فراهم کرده و تلاش های بسیاری کند تا اولین تست تونل ها تکمیل شود.

\r\n

اول از همه، چرا؟

\r\n
لس آنجلس می تواند زمین تمرین خوبی برای بورینگ کمپانی باشد چون خاک این ناحیه هر چیزی که فکر کنید را شامل می شود. از خاک سخت گرفته تا شن و سفره های آبی و نفتی و منابع گسترده گازی. به عقیده تام نف، مهندس عمران شرکت OckhamKonsult ماسک باید شانس بیاورد که آژانس ها به او اجازه تور کرمان لحظه آخری این حفاری را بدهند.

\r\n
قدم بعدی بورینگ کمپانی برای تست تونل: همکاری با سازمان ها، پاسخ دادن به چند سوال کتبی شورای شهر و انتظار برای کسب جواز.

\r\n

\r\n
هورتون زمان زیادی را اختصاص داد تا به مقامات هاوتورن نشان دهد این عملیات قرار نیست به کسی آسیبی برساند. بیشتر کارها در زمین اسپیس تور مشهد زمینی اکس انجام می شود و همه خاک و سنگ ها قرار است در همان ناحیه انباشته شود. گودو آنقدر در عمق زمین قرار می گیرد که هیچ کس حتی آن را احساس نمی کند. و البته که آن ها با دقت حواسشان را به سطح زمین خواهند کرد تا یک مرتبه شاهد نشستی غیر منتظره نباشند.

\r\n
به جز ساختن خودروهای الکتریکی، پرتاب کردن موشک به فضا و مسکونی سازی مریخ، ماسک می خواهد تونل سازی را از نو ابداع کرده و برای همیشه ترافیک های تور فرانسه کشنده سطح شهر را از بین ببرد.

\r\n

درباره ی back118

همچنین ببینید

تصاویر جدید از برخی مشخصات آیفون SE 2 خبر می دهند – دیجیاتو – اخبار موبایل و قیمت گوشی

با نزدیک شدن به تاریخ احتمالی رونمایی از مدل ۲۰۱۸ آیفون SE هر روز بر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *