سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / حسن روحانی: ایجاد 100 هزار شغل در حوزه فناوری و اطلاعات برای سال 97 – دیجیاتو – اخبار موبایل و قیمت گوشی

حسن روحانی: ایجاد 100 هزار شغل در حوزه فناوری و اطلاعات برای سال 97 – دیجیاتو – اخبار موبایل و قیمت گوشی

رییس جمهوری کشورمان در نشست مشترک استانداران، وزرا و سازمان‌های اقتصادی سراسر کشور که در مجموعه سعدآباد تهران برگزار شد، مسایل گوناگونی را مطرح کرد که مثل همیشه بخشی از آن در حیطه فناوری و ارتباطات می‌گذشت
در این نشست که با هدف تحقق برنامه های دولت در بخش های تولید و اشتغال برگزار شد، وزرای گوناگون کشور از جمله وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، کار و رفاه اجتماعی، نیرو، ارتباطات و رؤسای سازمان‌های اداری و استخدامی و همچنین معاونان حقوقی و علمی و فناوری رییس جمهور، حضور داشتند. تمامی مسئولین حاضر در جلسه گزارشی از عملکرد حوزه های خود با رویکرد اقتصاد مقاومتی، اشتغال و کارآفرینی ارائه کردند که در برخی از آنها برای شکوفایی اقتصاد دیجیتالی کشور قدم‌هایی برداشته شده است.

رییس جمهوری کشورمان در نشست مشترک استانداران، وزرا و سازمان‌های اقتصادی سراسر کشور که در مجموعه سعدآباد تهران برگزار شد، مسایل گوناگونی را مطرح کرد که مثل همیشه بخشی از آن در حیطه فناوری و ارتباطات می‌گذشت. «حسن روحانی» ضمن تاکید بر بهبود و رشد سرعت اینترنت آن را یکی از ضرورت‌های اشتغال و اقتصاد کشور عنوان کرد و گفت: «ایجاد 100 هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات برای سال 97 مد نظر قرار است.»

وی با تاکید بر اینکه باید جنس ارزان و با کیفیت تحویل مردم بدهیم از باور خود درباره وصل کردن مزرعه ها به بازار اینترنتی، وصل شدن خانه‌های مردم به مغازه‌ها از طریق اینترنت و وصل شدن مردم به خارج کشور برای جذب گردشگر گفت.

روحانی فضای مجازی را عاملی برای حذف واسطه‌های مضر و تاخیرهای هزینه‌ساز در چرخه‌تولید و خدمات کشور عنوان کرد و رشد آن را مصادف با رشد و توسعه اقتصاد دیجیتالی دانست. رییس جمهور با تاکید بر واژه اقتصاد دیجیتالی عنوان کرد:

تمامی موارد ذکر شده توسط رییس جمهوری هم‌اکنون در دنیای استارتاپ‌های بین‌المللی شکل گرفته و تلاش‌هایی برای جاری شدن نسخه بومی آنها در کشور نیز توسط شرکت‌های گوناگون صورت گرفته است. به‌نظر می‌رسد با توجه به توصیه‌های وی در این نشست، هموار شدن راه برای فعالیت بیشتر این استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان در این زمینه را به همراه داشته باشد.

«تاکنون 20 هزار میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات هزینه کردیم تا مردم راحت تر زندگی کنند. در مسئله حمل و نقل درون شهری و برون شهری همین فضای مجازی وارد شده که می‌تواند تحول زیادی در آن ایجاد کند.»

درباره ی back118

همچنین ببینید

تصاویر جدید از برخی مشخصات آیفون SE 2 خبر می دهند – دیجیاتو – اخبار موبایل و قیمت گوشی

با نزدیک شدن به تاریخ احتمالی رونمایی از مدل ۲۰۱۸ آیفون SE هر روز بر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *