سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / کشف جدید تلسکوپ فضایی کپلر: 20 سیاره جدید در لیست کاندیداهای قابل زیست – دیجیاتو – اخبار موبایل و قیمت گوشی

کشف جدید تلسکوپ فضایی کپلر: 20 سیاره جدید در لیست کاندیداهای قابل زیست – دیجیاتو – اخبار موبایل و قیمت گوشی

تلسکوپ فضایی کپلر که در فروردین سال 1395، دچار مشکلات جدی شده بود و برخی را نگران کرده بود، کمی بیش از یک سال پیش، به شرایط عملیاتی بازگشت و تحقیقات خود را ادامه داد
لازم به ذکر است که در حال حاظر مدارکی دال بر وجود آب در این سیاره، یافت نشده ولی با توجه به دمای مناسب آن، احتمال وجود این عنصر حیاتی در آن بسیار بالاست.

البته سیاره جدید، تفاوت هایی هم با زمین دارد: به دلیل فاصله بیشتر آن از ستاره اش و نیز دمای کمتر ستاره نسبت به خورشید، دمای KOI-7923.01 نسبت به سیاره ما، کمتر است.

اکنون ناسا 20 سیاره جدید را به لیست موارد قابل سکونت اضافه کرده. بر اساس این گزارش، برخی از این سیارات، به دور ستاره خود در حال گردش هستند، ولی یکی از آنها به واسطه شباهت های بسیاری که با زمین دارد از بقیه متمایز شده.

این سیاره «KOI-7923.01» نام دارد و دارای سال های 395 روزه و با اندازه 97 درصد زمین است. همین موارد موجب شده بسیار شبیه کره خاکی ما باشد.

سیارات کاندید جدید با احتمال زیست پذیری، که 2300 مورد از آنها، به لطف اطلاعات کپلر یافت شده اند.

تلسکوپ فضایی کپلر که در فروردین سال 1395، دچار مشکلات جدی شده بود و برخی را نگران کرده بود، کمی بیش از یک سال پیش، به شرایط عملیاتی بازگشت و تحقیقات خود را ادامه داد. به تازگی ناسا، آخرین اطلاعات دریافت شده از کپلر را تحلیل کرده و به نتایج جالبی دست یافته.

کپلر تا کنون خدمات بسیاری به ستاره شناسان ارائه داده؛ این سیاره از بین 4034 مورد مشابه دیگر انتخاب شده، که از این تعداد، 2300 مورد، تنها به لطف داده های دریافتی از کپلر حاصل شده است.

درباره ی back118

همچنین ببینید

مشکلات امنیتی، عامل کند کننده پیشرفت نقشه‌های بومی – دیجیاتو – اخبار موبایل و قیمت گوشی

از روز گذشته گوگل کسب‌وکارهای ایرانی که از سرویس مپس استفاده می‌کردند را تحریم کرده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *